FSC EĞİTİM VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ
Whatsapp Hattımız
Ön Başvuru Formu
özel eğitim kursu

EMLAK DANIŞMANLIĞI EĞİTİMİ

Eğitim Programı Adı: Emlak Danışmanlığı Eğitimi
Eğitim Programı Süresi: 150 Saat 2 Ay
Sertifika Onayı: Milli Eğitim Bakanlığı
Sertifika Geçerliliği: Tüm Kamu ve Özel Kurumlarda Geçerli
Bu Eğitime Kimler Katılmalı: En Az Lise Mezunu Olup Bu Alanda Kariyer Hedefleyen Herkes Katılabilir


EMLAK DANIŞMANLIĞI NEDİR?

İş yerinde düzenlenen süreli süresiz sözleşmeye dayanılarak emlak alım satım kiralama vb. alanlarda gerçek ve tüzel kişilere ilgili konularla alakalı danışmanlık yapan kişidir.
EMLAK DANIŞMANLIĞI EĞİTİMİ AMACI

Gayrimenkul sektöründe yetişmiş eleman gücü eksikliğini gidermek ve sektörde bilgili, deneyimli ve eğitimli elemanlar yetiştirerek, sektörün ihtiyaç duyduğu eğitimli eleman açığını karşılamak bu eğitimin temel amaçlarındandır.

Emlakçılığın temel kavramlarını öğrenmeleri ve mesleği tanımaları, mesleğin hukuki ve ekonomik boyutları hakkında bilgi sahibi olmaları, halkla ilişkiler, iletişim ve beden dili ile ilgili yeterli derecede nitelik kazanmaları ve ilgili alanla alakalı mesleki tüm bilgi ve birikimlerini doğru aktarabilecek nitelikte yetişmeleri bu eğitimin hedeflerindendir.
EMLAK DANIŞMANLIĞI EĞİTİMİ İÇERİĞİ
  • PAZARLAMA
  • HALKLA İLİŞKİLER VE İLETİŞİM
  • TAPU SİCİLİ
  • KADASTRO
  • HUKUK
  • EMLAK DANIŞMANLIĞI, EKSPERTİZ VE ŞEHİR PLANLAMAİSTİHDAM ALANLARI

Bu programı başarıyla tamamlayan adaylar pazarlama ve emlak komisyonculuğu yapan şirketlerde ve tüm emlak ofislerinde emlak danışmanı olarak çalışabilirler.
EĞİTİM SÜRESİ VE SERTİFİKA

120 saatlik belgenin yasal eğitim süreci 2 aydır.
SERTİFİKA SORGULAMAK İÇİN

Online doğrulama sistemi Milli Eğitim Bakanlığı’nın sertifika doğrulamada kullandığı sistemdir. Sertifikanızın üzerindeki doğrulama kodunu https://e-ozel.meb.gov.tr adresi üzerinden sorgulayarak sertifikanızı doğrulayabilirsiniz. Tüm iş ve işlemlerimiz T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’nın 5580 Sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu’na ilgili yönetmelik ve yönergelerine uygun şekildedir.
Not: Program İçeriği, Eğitim Süreci Hakkında Bilgi Almak, Kayıt İşlemlerinizi Gerçekleştirmek İçin Lütfen Eğitim Danışmanlarımızla İletişime Geçiniz.


Biz Sizi Arayalım