BİLGİSAYAR İŞLETMENLİĞİ

 Eğitimler / Üniversite Onaylı / Bilgisayar İşletmenliği

BİLGİSAYAR İŞLETMENLİĞİ

Eğitim Programı Adı: Bilgisayar İşletmenliği

Eğitim Programı Süresi: 163 Saat 2 Ay

Sertifika Onayı: Üniversite Onaylı Program

Sertifika Geçerliliği: Tüm Kamu ve Özel Kurumlarda Geçerli

Bu Eğitime Kimler Katılmalı: Mezuniyet Şartı Aranmamaktadır.

BİLGİSAYAR İŞLETMENLİĞİ

MEB Onaylı Bilgisayar İşletmenlik Sertifikası

Kursiyerlerimiz 2 aylık eğitimlerini tamamladıktan sonra başarılı oldukları takdirde Sertifika almayı hak kazanmış olurlar kamuda görevde yükselmede sınavlarında kullanacakları belgeyi hak etmiş olurlar.

Eğitim programını tamamlayan kursiyerlere, 2 aşamalı Bilgisayar İşletmenliği sınavı uygulanır.

Bilgisayar İşletmenliği Kursu

Bilgisayar işletmeni ise bilgisayardaki iş ve işlemleri yürütecek beceri ve eğitime sahip, bilgisayardaki programları kullanarak metin, tablo, sunu oluşturabilen, düzenleyebilen, internet ve e-posta kullanabilen kişi olarak tanımlanmaktadır. Üniversite Onaylı Program uzaktan eğitimle bilgisayar işletmenliği sertifikası için gereken eğitimi 163 saat olarak planlamıştır. KPPS atamalarında 6225 kod numarası ile istenen belgedir.

Amacı

Bu eğitim programı kursiyerlerin genel bilgisayar kullanımlarının artırılmasını hedeflemektedir. Bu nedenle öncelikle bilgisayar donanım ve parçaları tanıtılmakta, işlevlerini, hatalarını ve özelliklerini kavramaları amaçlanmaktadır.

Ofis programlarının genel kullanım özellikleri ve örnek uygulamalar ile kurs sonlandırılmaktadır.Kursiyerlerimiz olarak bir bilgisayarı genel olarak kullanıp dokümanlar oluşturabilecek, Microsoft Office Programlarından, Microsoft Word de belgelerle çalışabilecek, Microsoft Excel de sayısal hesaplamalar yapabilecek, Microsoft Powerpoint ile sunumlar hazırlayabilecek ve Internet Explorer ile internet dünyasında dolaşabileceklerdir.

KİMLER KATILABİLİR?

Bilgisayar işletmenliği Kursu(Bilgisayar Kursu) Sertifika programı için işyerinde, günlük hayatında bilgisayar kullanan yada kullanmak isteyen, raporlama, teklif, makale, sunum hazırlamak , internet kullanmak isteyen veya bilgisayara hakim fakat Üniversite Onaylı sertifikası olmayan ya da memur olmak için istenen Bilgisayar İşletmenlik Sertifikası almak isteyen herkes katılabilir.

KURSUN İÇERİĞİ

Bilgisayara Giriş : 6 saat Bilgisayar derslerimiz sıfır düzeyden başlar.

Onparmak dersinde bilgisayarlarda yüklü olan Onparmak programının nasıl kullanılacağı anlatılır

Windows 7 : 16 saat Windows işletim sistemi nasıl kullanılacağı anlatılır.

Word : 16 saat Word kelime işlemci bir programdır. Nasıl kullanılacağı anlatılır.

Excel : 16 saat Excel bir tablo/grafik ve hesap programıdır. Excel ile karmaşık hesaplamalar yapılır, tablolar oluşturulur, grafikler çizilir ve veriler üzerinde çalışılır. Excel derslerinde bol örnekli çalışmalarla A’dan Z’ye tüm menüler anlatılır.

Power Point: 6 saat Power Point bir sunu (slayt) programıdır. Power Point ile yazılara ve resimlere hareket verilir. Böylece herhangi bir konuda yapılacak olan tanıtım Power Point ile daha etkili olur. Power Point derslerinde çeşitli konularda sunular hazırlanarak programın tüm menüleri anlatılır.

Internet Uygulamaları: 4 saat Internet uygulamalarında elektronik posta adresi alma, elektronik posta yazıp gönderme, gelen elektronik postayı açma, herhangi bir adrese doysa, resim, grafik ya da video gönderme, internette herhangi bir konuda arama yapma (arama motorları), istenen bir programı bulup bilgisayara indirme gibi internet ile ilgili temel kullanımlar anlatılır.

Not: Program İçeriği, Eğitim Süreci Hakkında Bilgi Almak, Kayıt İşlemlerinizi Gerçekleştirmek İçin Lütfen Eğitim Danışmanlarımızla İletişime Geçiniz.

BİZ SİZİ ARAYALIM

FSC Eğitim Danışmanlık